Tatef [TUR]

  • 02 Oct 2012
  • 07 Oct 2012
  • Istanbul Expo Center, Istanbul, Turkey

www.tatef.com

Dünya Markası TATEF için Hazırlıklar Başladı…

Dünyanın en büyük endüstri zirveleri arasında yer alan TATEF – Uluslararası Metal İşleme ve Teknolojileri Fuarı 14. Kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.
2-7 Ekim 2012 tarihleri arasında her iki yılda bir olduğu gibi İstanbul Fuar Merkezi, Cnrexpo da gerçekleştirilecek fuarın hedefi 2010 yılında yakalamış olduğu başarıyı daha yukarılara çekmek olacak.
Bu yıl Eylül ayında gerçekleştirilecek EMO fuarıyla uluslararası tanıtımlarına hız verilecek olan TATEF 2012, 14. Uluslararası Metal İşleme ve Teknolojileri fuarımızın tanıtım çalışmaları, ulusal ve uluslararası düzeyde hız kesmeden devam edecek.
2010 yılında TİAD Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği ile MİB Makine İmalatçıları Birliği işbirliğiyle açılan 13. TATEF fuarına 70’i yabancı olmak üzere 400 firma ile 65.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçi katılmıştı.
ABD, Almanya, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Cezayir, Fransa, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İtalya, Libya, Polonya, Romanya, Rusya, Ukrayna ve Yunanistan’dan yabancı ziyaretçilerin yanı sıra Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri organizatörlüğündeki Gürcistan, Hırvatistan, İsrail, Kuveyt, Malezya, Mısır, Polonya, Suriye ve Ürdün’den alım heyetleri de TATEF 2010 fuarını ziyaret ederek önemli anlaşmalara imza atmıştı.
DTM Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın Alım Heyeti Programı kapsamında getirdiği yabancı ülke alım heyetleri ile Türk makine sanayinin bölge ve dünya pazarlarıyla ticaret hacmi yakaladığı TATEF 2010 fuarına, KOSGEB’de stand açan katılımcı firmalara belirli oranlarda katılım desteği vererek katkı sağlamıştı.
2 yılda bir gerçekleşen ve uluslararası fuar takviminde konusunda önemli bir yere sahip olan dünya markası TATEF, ihracat atağına kalkan ve bu yolda büyük hedeflere koşan ülke ekonomisine dolayısıyla üretim hamlesine destek olabilmek için girişimlerini küresel anlamda hız kesmeden sürdürmektedir.
2012 yılında toplam 120.000 m² alanda gerçekleştirilmesi planlanan TATEF 2012 fuarı, tüm dünyada marka olmuş fuarlar yaratan, 23 ofis ve 900 çalışanı ile başta Rusya, Ukrayna ve Türk Cumhuriyetleri olmak üzere 300’den fazla fuar organizasyonu gerçekleştiren ITE Group Plc.'nin Türkiye ofisi EUF – E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş. tarafından Cnrexpo Yeşilköy’de organize edilecek.
ITE Grubun uluslararası satış ve pazarlama gücünü de arkasına alarak sektörün gelişmesinde ve dünya ile entegrasyonunda aracı rolü üstlenmeyi, ülke imalat sanayine teknolojik gelişmeleri sunarak rekabet gücünü artırmayı ve üreticiler için de sektörün ihracat kapısı olmayı hedefleyen TATEF 2012 Fuarı, 2-7 Ekim 2012 tarihlerinde 14. Kez kapılarını açacak.
2004 yılından beri sektörün Türkiye'deki ilk ve tek temsilcisi olan Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD), Türkiye'deki otomasyon sektörünün gelişimi ve uluslararası alandaki başarısını arttırmaya yönelik çalışmalarını devam ettiriyor. Bu amaç doğrultusunda ENOSAD ile birlikte TATEF 2012'de “MEKATRONİK Avrasya” özel bölümü düzenlenecek. Endüstriyel Otomasyon sektöründeki gelişmelerin aktarılması adına büyük önem taşıyan “MEKATRONİK Avrasya” Özel Bölümü geleceğin üretim ve denetim teknolojilerini sektör profesyonelleri ile buluşturacak.
TATEF'TE YENİ ÖZEL BÖLÜM ' MEKATRONİK AVRASYA'
MEKATRONİK, Endüstriyel ortamda kontrolü istenen Sıcaklık, Darbe, Kuvvet, Işık vb Fizik temelli Analog verileri amaca uygun algılayıcılar yardımıyla algılayarak sayısallaştıran, toplanan verileri belirlenmiş algoritma temelinde programlanan yazılım marifetiyle yorumlayan ve nihayet varılan sonuçları amaca uygun tahrik elemanlarına göndererek gerekli tepkilerin oluşmasını sağlayan Mekanik ve Elektronik bileşenlerden oluşmuş akıllı elektromekanik sistemler “Mekatronik” kavramı içinde yer alırlar. Mekatronik ürünlerde yer alan ve genellikle yapay zeka tekniklerini kullanan yazılımlar sayesinde mekatronik tasarım ürünleri basit işlevsel makineler yerine çeşitli koşullara uyum sağlayabilen yetenekli sistemlere dönüşebilmektedir.
HEDEFLER
Geleceğin teknoloji temeli olacak Mekatronik bilimi ve mühendisliğini ilk kez TATEF 2012 fuarıyla profesyonel ziyaretçilere uygulamalı olarak sunmayı amaçlayan Mekatronik Avrasya Özel Bölümü'nün hedefi Mekatronik Mühendisliği'nin önde gelen uygulama alanlarına yapılacak tanıtım ve duyurular ile makine ve otomasyon köprüsünü sağlamlaştırmak olacaktır.
      •Üretim Teknolojileri ve Mühendisliği
      •Robotik (Tarım, Görme, Mikro, Uçar, Gezer robotlar)
      •Endüstriyel Robot Kollar
      •Otomotiv Endüstrisi
      •Mikro Elektromekanik Sistemler (MEMS)
      •Endüstriyel otomasyon
      •Akıllı Silah ve Silah Sistemleri
      •Savunma ve Havacılık endüstrisi
      •Medikal cihazlar, görüntüleme teknolojileri
başta olmak üzere teknoloji tabanlı tüm üretim endüstrisinde kullanılan ve kullanılabilecek sistem, yazılım, süreç kontrol, test gibi kavramları geleceğe taşıyacak Mekatronik biliminin, metal ve sac işleme teknolojilerinin üretimindeki rolünü de TATEF fuarı izleyenlere göstermiş olacak.

 

TATEF HAS GROWN IN SIZE AND IMPORTANCE TO BECOME NOT TO BE
MISSED EVENT FOR THE INDUSTRY

Tatef, 14th International Metalworking Technologies Exhibition is recognized by manufacturers and distributors worldwide. Tatef 2012 will be held between 02-07 October 2012 by the organization of EUF-E International Trade Fairs at Istanbul Expo Center / CnrExpo / Istanbul, Turkey.
Despite the challenging economy of the world, Exhibition-TATEF 2010 met their visitors in Istanbul, in Turkey. The exhibition of metalworking sector and one of the top 5 industry summits of the world hosted 65 thousand visitors.With a total of 400 companies, 75 of which were international and over 1.000 brands, TATEF 2010 put hallmark on the sector's agenda. The next TATEF will be held in 2012 and will give rise to a trade fair that, with its specialist sections such as the world of welding, the world of assembly and the world of dies and moulds, is able to focus on exhibitors and take attention to the entire manufacturing industry.

AMONG THE 5 LARGEST EXHIBITION IN THE WORLD

Among the 5 largest exhibition in the world, TATEF brings leading Turkish and international companies of the sector together and provides the opportunity for its attendees to reach global markets and business partners.

70.000 BUYERS FROM 70 COUNTRIES

Thousands of qualified buyers from 70 different countries will get the feel of marketplace and will take the opportunity to make as many meetings as possible over 6 days in order to establish and develop new business contacts. Thanks to its hosted buyer programmes, TATEF exhibition aims to bring important buyer delegations from all over the world and to promote business for key decision makers in Turkey's fast growing machine tools industry as well as surrounding regions.

Let the whole sector unite

Exhibitor Profile

• Machine Tools
• Other Machines
• Sheet Metal Processing
• Presses
• Tools
• Parts / Components / Accesories
• Industrial Process Automation,
   Hydraulic & Pneumatic, Electric - Electronic
• Measurement & Quality Control
• Other Services

Visitor Profile

• Manufacturing Sector
• Electric / Electronic
• Automation
• Technical Service
• Maintenance and Repair
• Investors
• Engineering Groups
• Financial Institutions
• Academic Institutions
• Pres

TATEF introduces Mechatronics to Eurasia

TATEF, a biennial exhibition and globally recognised brand, will feature a section dedicated to mechatronic systems in 2012. As nano technology is set to change the world, mechatronics will become increasingly important in robotic engineering and manufacturing systems. The new technology allows traditional industries to increase efficiency by automating redundant processes, thereby improving quality and increasing productivity.

ALL THE LATEST INNOVATIONS FOR THE
METALWORKING INDUSTRY

Since 1993, TATEF is the showcase of metal forming, presses, metal cutting machine tools, robots, measurement&quality control, automation systems and sheet metal processing sector, to which the entire metalworking sector refers to update methods of designing and building their products. The fourteenth edition of the exhibition will be present to highlight the high level of technological integration which has led to the evolution of the machinery industry.

DISCOVER ISTANBUL

Istanbul, once the capital of the Byzantium, then Constantinople of the New Rome and finally the Ottoman Empire, is a sprawling city located on the Bosphorus Strate, encompassing the natural harbor known as the Golden Horn, in the northwest of Turkey. The only city in the world to be situated on two continents, Europe and Asia, Istanbul is the cultural, economic and financial centre of Turkey. Historic areas within the city were added to the UNESCO World Heritage List in 1985.
Our official travel agency, Casali Tour, arranges tours of the city.

For more information, visit    www.casalitour.com

Sheet Metal Processing, Presses
Other Machines, Int'l Pavilions
Machine Tools, Tools
Mechatronics Eurasia

Contacts: ITE TURKEY:
To Exhibit: Ms. Pınar ÇELİK  Ext: 179  
pinar.celik@ite-turkey.com
To Visit: Ms. Burcu YILGÖR    Ext: 172   burcu.yilgor@ite-turkey.com
T: +90 212 291 83 10    F: +90 212 240 43 81

ITE GIMA GERMANY  T:+49 (0)40 2 35 24-342

Martin Fuchs  E: fuchs@gima.de    
ITE CHINA T:+86-21-6054 4711
Fisher YUE:
Fisher.yu@ite-china.com.cn  
WES EXPO TAIWAN T:+886-2-2598-2630
Sharie Chane:
sharie_chan@wesexpo.com  
 

(c) EAMTM ivzw, Villalaan 83, B-1190 Brussels, Belgium, +32 25 34 15 15, webmaster: skenazi@eamtm.com

Powered by Wild Apricot. Try our all-in-one platform for easy membership management
View Statistics